Shqipëria shkundet sot nga 7 termete 

Shqipëria shkundet sot nga 7 termete 

286
SHPËRNDAJE

 
  7 tërmete kanë prekur sot vendin tonë që prej orëve të para të ditës. Mësohet se lëkundja e parë është ndjerë në orën 02:17 të mëngjesit me magnitudë 2 ballë i shkallës Rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 10 km nga Ballshi.
I dyti ka rënë rreth 4 orë më pas, në 06:08 me epiqendër në fshatin Vinjoll të Burreli dhe magnidutë 2.2 ballë. Po kështu edhe 5 goditje të mëpasshme. 

E treta ka rënë rreth orës 06:39 sërish 9 km në Juglindje të fshatit Vinjoll në Burrel me magnitudë 2.3 ballë.

 Mësohet se lëkundja e tretë ka rënë në orën 08:04, 6 km në Verilindje të Bulqizës me thellësi rreth 19 km dhe me magnitudë 2.5.
Tërmeti i katërt është ndjerë në orën 08:50, sërish në Vinjoll të Burrelit me magnidutë 2.3 dhe thellësi 1 km.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.