Shqipëria e Madhe në sytë e Italisë fashiste në 1940-1942

Shqipëria e Madhe në sytë e Italisë fashiste në 1940-1942

94
SHPËRNDAJE

Gjate nje periudhe 2 vjecare fotografe te shumte italiane vizituan vendin tone.

Nje pjese e ketyre fotove jane dhe keto qe kemi renditur me poshte. Propaganda fashiste perdorte vende te vogla si Shqiperia per te treguar bujarine dhe zemergjeresine e saj.

Origjinaliteti i veshjeve, natyra e mahnitshme shqiptare i beri italianet ti donin me shpirt vendasit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.