Shpërthim në minierën e Bulqizës, disa minatorë të plagosur

Shpërthim në minierën e Bulqizës, disa minatorë të plagosur

95
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Bulqizë, ku shpërthimi i gazit ka plagosur shumë minatorë.
Nga të dhënat e para mësohet se ka shpërthyer gazi metan dhe janë disa të plagosur.
Deri më tani në spitalin e Bulqizës kanë mbërritur dy kinezë që punojnë në miniera. Deri më tani mësohet se shpërthimi ka ndodhur në nivelin e 16 të minierës.
Dyshohet se ka edhe minatorë të tjerë që kanë mbetur të plagosur, por ende nuk ka informacione të tjera në lidhje me ngjarjen.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.