Shperthen nje makine ne Vlore,plagoset nje person

Shperthen nje makine ne Vlore,plagoset nje person

80
SHPËRNDAJE

Një makinë ka shpërthyer në Vlorë dhe një person është plagosur, rreth 25 vjeç. Ngjarja ka ndodhur pranë ISSH-së.
Makina ka targat AA 298 SL. Drejtuesi i mjetit u dërgua në spital për mjekim. Nuk dihet ende identiteti i tij.

Makina tip fuoristradë me targa AA 298 LS ka qenë në lëvizje pranë ISSH-së në një bllok banimi, në momentin e shpërthimit. I plagosur nga kjo ngjarje ka mbetur drejtuesi i automjetit, I.H, 25-vjeç i cili ka plagë të rënda në të dyja këmbët. .  

Dëshmitarët nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur kanë dëgjuar një shpërthim të fuqishëm, ndërsa më pas automjeti është përfshirë nga flakët. Lënda shpërthyese automjetit dyshohet se i është vendosur në pjesën e përparme në të majtë (krahu i shoferit) ku edhe ka dëmtimet më të mëdha.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.