Shpërndante droge në doza, arrestohet Fieraku

Shpërndante droge në doza, arrestohet Fieraku

695
SHPËRNDAJE

*Shpërndante lëndë narkotike në doza, arrestohet në flagrancë nga policia. 

Nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

 

-Ardit Gjini, 26 vjeç, banues në lagjen “8 Shkurti” Fier.

 

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar, i’u gjetën 10 doza lëndë narkotike Cannabis Sattiva e presuar në formë çokollate.

 

Shtetasi Ardit Gjini shpërndantë lëndë narkotike Cannabis Sattiva të presuar në formë çokollate personave të ndryshëm kundrejtë shumave të ndryshme kryesisht në lagjen “Kastriot” Fier.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” e parashikuar nga Neni

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.