Shpallet ne kerkim babai qe ngacmonte bijen e tij

Shpallet ne kerkim babai qe ngacmonte bijen e tij

650
SHPËRNDAJE

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier kanë shpallur në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetasit:
-A. Xh, 45 vjeç, banues në Fier.
Ky shtetas u shpall në kërkim pasi vajza e tij 14 vjeçe, kallëzon se babai i saj e ka ngacmuar seksualisht dhe në mënyre të vazhdueshme ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Vepra të turpshme”, parashikuar nga Nenet 130/a dhe 108 të Kodit Penal.
 
 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.