Shkrumbuhet nga zjarri nje banese ne Kuman, shkak nje bombul gazi

Shkrumbuhet nga zjarri nje banese ne Kuman, shkak nje bombul gazi

175
SHPËRNDAJE

Fier

Informacion paraprak

Në datën 27.07.2017, ora 16:40 në fshatin Kuman, Roskovec ka rënë zjarr në një dhomë e cila përdorej si magazinë dhe kuzhinë gatimi në pronësi të shtetasit S.V.

Nga hetimet paraprake dyshohet se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një shkëndije elektrike ku më pasë ka marë flakë edhe një bombël gazi që ndodhej në dhomë e cila ka pasur rrjedhje gazi anësore.

Nuk ka dëme në njerëz por janë djegur disa orendi dhe drithra që ndodheshin në dhomë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.