Shkon per te vjedhur ne banesen e fierakut ,arrestohet nga policia

Shkon per te vjedhur ne banesen e fierakut ,arrestohet nga policia

337
SHPËRNDAJE

Fier

*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Ferdinant Çoku, 44 vjeç, banues në Lushnje.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë mbrëmjes ka shkuar për të vjedhur banesën e shtetasit F.B, 34 vjeç, banues në Mbrostar Ura, Fier.

Shtetasi F.B e ka kapur në banesë duke vjedhur shtetasin Ferdinant Çoku dhe ka përdorur dhunë ndaj tij.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhje” e mbetur në tentativë parashikuar nga Neni 134 e 22 i Kodit Penal në ngarkim të shtetasit Ferdinant Çoku dhe për kundravajtjen penale të “Vetgjyqësisë” parashikuar nga Neni 277 i Kodit Penal në ngarkim të shtetasit F.B.

*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Artan Osmani, 43 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka shkuar për të vjedhur tubo hekuri në banesën e shtetasit A.Ç, 27 vjeç, banues në Fier.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhje” e mbetur në tentativë parashikuar nga Neni 134 e 22 i Kodit Penal.

*Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Aleksandër Ibro, 40 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në aksin rrugor Fier-Vlorë, në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”, duke drejtuar mjetin tip “Volkswagen” në gjëndje të dehur ka goditur një motomjet tip “Dayang” me drejtues shtetasin A.D, 34 vjeç, i cili nuk ka pësuar dëmtime.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” parashikuar nga Neni 291 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.