Shkon në 11 numri i të arrestuarve në Greqi, pranga biznesmenit të...

Shkon në 11 numri i të arrestuarve në Greqi, pranga biznesmenit të njohur

193
SHPËRNDAJE

 Shkon në 11 numri i të arrestuarve për organizatën kriminale të goditur në Greqi që çoi edhe në kapjen e gomones me 1.6 ton drogë të nisur nga Shqipëria.

Rreth orës 21:00 të mbrëmjes së kaluar policia greke ka zhvilluar një operacion në një hotel në Notia Proastia dhe ka arrestuar biznesmenin e njohur grek me banim në Mikono, S.K., raporton zougla.gr. Deri tani janë 6 shqiptarë, 2 italianë, 2 grekë dhe 1 bullgar të arrestuar. Mediat greke shkruajnë se priten arrestime të tjera si pjesë e të njëjtit operacion të madh.
Operacioni më i madh në historinë e Rojës Bregdetare greke, për çmontimin e një trafiku ndërkombëtar të drogës, ka ndodhur gjatë dy ditëve të fundit në Detin Jon dhe Detin Egje, shkruan zougla.gr.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.