Shkaktoi aksident , arrestohet i riu nga Fieri

Shkaktoi aksident , arrestohet i riu nga Fieri

840
SHPËRNDAJE

Fier! 

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Fation Myrtaj, 25 vjeç, banues në lagjen “15 Tetori” Fier, pasi:

 

Më datën 30.03.2017, në rrugën Fier-Levan, në vëndin e quajtur “Çezma e Levanit”, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, me targë AA 832 AV, është përplasur me mjetin tip “Benz ”, me targë AA 651 ET, të drejtuar nga shtetasi G.H, 30 vjeç, banues në fshatin Peshtan i Madh, Fier.

 

Për pasojë janë dëmtuar pasagjerët Sh.M, 55 vjeç, banues në lagjen “15 Tetori” Fier, dhe B.H, 55 vjeç, banues në fshatin Peshtan i Madh, Fier, të cilët morën mjekim në Spitalin Rajonal Fier.

(Neni 290/1 i Kodit Penal).

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.