Sekuestrohet rreth 1 ton lëndë narkotike Cannabis Sativa ne Darzeze

Sekuestrohet rreth 1 ton lëndë narkotike Cannabis Sativa ne Darzeze

406
SHPËRNDAJE

Një tjetër operacion i përbashkët antidrogë po vijon të zhvillohet në det e tokë.
Operacioni nga Policia Kufitare Vlorë, Delta Force, Roja Bregdetare, GdF, D.V.P. Vlorë e D.V.P. Fier.
Operacioni me sinjalizim të radarit të Policisë Kufitare në Hoxharë.
Operacioni ka nisur në mesnatë nga Policia Kufitare e Delta Force .
Në operacion më pas janë përfshirë edhe Roja Bregdetare, GdF, DV.P. Vlorë, D.V.P.Fier e FNSH Fier.
Sekuestrohet rreth 1 ton lëndë narkotike Cannabis Sativa.
Bllokohet midis Plazhit të Levanit dhe Darëzezës një Velierë me emrin “Nano Nini” me flamur Italian me 2 persona në bord, një Italian dhe një Shqiptar.​


Skafistët kanë hedhur lëndën narkotike në det.
Policia po rikuperon lëndën narkotike.
Deri tani rreth 90 pako të mëdha janë sekuestruar nga ana e Policisë.
Skafistët janë shoqëruar në Polici për veprime të mëtejshme.
Vijon operacioni.
Për hollësi të mëtejshme në përfundim të veprimeve.​

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.