Sekuestrohen 23 kg droge, arrestohet babai, i biri ne kerkim

Sekuestrohen 23 kg droge, arrestohet babai, i biri ne kerkim

76
SHPËRNDAJE

Operacion antidrogë i koduar “START “.
Sekuestrohen 23 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa.
Arrestohet në flagrancë babai, ndërsa djali shpallet në kërkim. 
Operacion i zhvilluar nga Seksioni Kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Tepelenë.
Arrestohet në flagrancë shtetasi :
Ivzi Sada, 54 vjeç, banues në Tepelenë.
Si dhe është bërë shpallja në kërkim e shtetasit E.S, 21vjeç banues në Tepelenë, pasi :
Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se shtetasit e mësipërm posedonin një sasi lënde narkotike, të cilën e kishin fshehur në banesën e shtetases D.I në qytetin e Tepelenës, nga ana e shërbimeve të policisë është ushtruar kontroll në këtë banesë dhe në kasollen e kësaj banese janë gjetur 5(pesë) thasë plasamasi, ku brenda tyre kishte lëndë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sattiva, me peshë totale rreth 23 kg.
Në momentin e kontrollit, shtetasi Izvi Sada ka kundërshtuar punonjësit e policisë duke goditur me grusht njërin prej tyre.
Po kështu në bazë të veprimeve hetimore të kryera filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetaset D.I dhe F.S

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për hetim të mëtejshëm në ngarkim të shtetasve të lartpërmedur.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.