Sa mbyllet nje kanal, hapet nje tjeter ne Fier

Sa mbyllet nje kanal, hapet nje tjeter ne Fier

529
SHPËRNDAJE

Keshtu po ndodh ne rruget e ketij qyteti. Nje jave me pare rruga e grecallis apo kastriot muco ndalon parkimet per te lehtesuar trafikun. Sot kjo rruge ka rihapur kanalet per riparim te rrjetit ka thene nje punonjes i kompanis pasi kane dale probleme. Keshtu rruga ne fjale serish nuk do jete teresisht ne perforim te mjeteve sic parashikonte bashkia por te punimeve.Me shume se 8 muaj qe komuniteti Fierak po perballet me nje situate kaosi ne qytet si pasoj e carjes se rrugeve, pluhurit dhe trafikut te renduar. 8 muaj me rradhe durimi dhe shkon mire fjala kemi” 7 lekur” po te mendosh se se shpejti fillon kanalizimet e ujrave te zeza si dhe ne shtator nis edhe instalimi i rrjetit 20 kv , parku ne qender te fierit si dhe rruget “dervish hekali” dhe “ramiz aranitasi”duke u kthyer ne nje kantier ndertimi ku do punohet dhe jo te jetohet.”-U be te ikesh nga Fieri tha nje banor, u be muaj qe nuk hapim dritaret nga pluhuri dhe zhurmat e punimeve”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.