Rritet numri i votuesve ne FIER,160 mije votues, 221 Q.V

Rritet numri i votuesve ne FIER,160 mije votues, 221 Q.V

221
SHPËRNDAJE

Afron cdo dite dhe me shume 25 Qershori kur shqiptaret do ti drejtohen kutive te votimit per te zgjedhur deputetet e parlamentit te ri. Vetem ne Bashkine e madhe Fier ne keto zgjedhje jane rreghistruar  saktesisht 159 mije e 983  votues ne  te 9 njesite administrative perfshire edhe Bashkine Fier. Numri i votuesve (zgjedhes)ne keto zgjedhje mesohet se eshte rreth 5000 me shume nga zgjedhjet e kaluara.  Sipas te dhenave te shprehura zyrtarisht KQZ ka percaktuar 221 qendra votimi te cilat pas procesit te votimit te 25 Qershorit do te dergojne kutite e votimit ne dy KZAZ  qe ka percaktuar KQZ per procesin e numerimit te votave . Ne Fier jane percaktuar dy KZAZ me vendodhje ne Shkollen Industriale KZAZ 57 dhe ne shkollen Janaq Kilica KZAZ 58. Ne KZAZ 57 do numerohen votat e 116 QV per 8 njesite administrative( fshatin)  ndersa ne KZAZ 58 do numerohen votat e kutive te votimit te  105 QV te Qytetit .

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.