Rritet fenomeni dhunes ne familje arrestime te tjera ne Fier

Rritet fenomeni dhunes ne familje arrestime te tjera ne Fier

1667
SHPËRNDAJE

Policia e Fierit arreston në flagrancë një shtetas për “Dhunë në familje” dhe shpall në kërkim dy të tjerë.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:
-Fitim Mehmetaj, 48 vjeç, banues në fshatin Panahor, Mallakastër.
Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e shtetasve R.M, 20 vjeç dhe K.M, 18 vjeç.
Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin në lagjen “Kryengritja” Fier, për motive të dobëta kanë ushtruar dhunë fizike ndaj shtetasit K.N, 45 vjeç, banues në lagjen “Kryengritja” Fier.
Shtetasi me iniciale K.N është vëllai i shtetasit Fitim Mehmetaj por ka ndryshuar gjeneralitetet.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje” parashikuar nga Neni 130/a/4 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.