Roskovec:Ju shemb shtepia por ç’beri bashkia!?

Roskovec:Ju shemb shtepia por ç’beri bashkia!?

1591
SHPËRNDAJE

Nje familje prej 5 antaresh ne fshatin Vidhisht te Bashkise Roskovec I eshte shembur banesa prej rreshjeve te dendura te ndodhura dy muaj me pare . Shtepia ishte shume e vjeter dhe reshjet e shemben teresisht.E ndodhur ne qiell te hapur dhe ne kushtet e nje moti te ftohte, bashkia Roskovec i eshte gjendur prane . Fillimisht edhte siguruar per kete familje nje streh ( cader) ndersa vetem dje eshte bere i mundur vendimi i keshillit per rindertimin e baneses se tyre te shkaterruar . 
 Keshilli bashkiak I Roskovecit vendosi qe me shpenzimet e veta dhe me ndihmen e bizneseve vendosen ti ndertonin nje shtepi kesaj familje te varfer.Nje pjese administrates se bashkise ,se bashku me kryetaren Majlinda Bufi kane shkuar te kjo familje duke I siguruar se shume shpejt ata do te gjenin nje strehim te sigurte. Specialistet e bashkise kane nisur matjet per te filluar me pas nga puna per ndertiimn e baneses se shtetasit Agur Fisheku ,qe se bashku me familjen edhe keta te jetojne ashtu si dhe bashqytetaret e tyre . Komuniteti i Roskovecit i kane kerkuar bashkise jo vetem te ndertohet shume shpejt kjo banese ku ata te strehoen por edhe ta ndihmojne ate edhe nga gjendja ekonomike, pasi jane shume te varfer

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.