Roskovec :Arrestohet 37 vjecari pasi ne gjendje te dehur eshte perplasur me...

Roskovec :Arrestohet 37 vjecari pasi ne gjendje te dehur eshte perplasur me nje automjet

388
SHPËRNDAJE

Fier

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Bexhet Cjapi, 37 vjeç, banues në Roskovec.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në fshatin Suk 2, duke drejtuar mjetin tip “Nisan” nën ndikimin e pijeve alkolike, është përplasur me mjetin tip “Volkswagen” i cili ishte i parkuar dhe ka pësuar dëme materiale.

Pas përplasjes, shtetasi Bexhet Cjapi është larguar nga vendi i përplasjes por është kapur nga shërbimet e policisë dhe nga testi i alkolit rezultoi në masën 0.88 mg/l.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Largim nga vendi i aksidentit” parashikuar nga Nenet 291 dhe 273 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.