Rekordet ne aksidente me vdekje ,Fieri renditet pas Tiranes per 2017

 Rekordet ne aksidente me vdekje ,Fieri renditet pas Tiranes per 2017

521
SHPËRNDAJE

Sipas raportit të fundit të INSTAT, në muajin tetor numri i aksidenteve rrugore ka rënë me 4.7 %. Ndërsa edhe numri i të aksidentuarve ka shënuar ulje, krahasuar me vitin e shkuar. Qarku që ka më tepër aksidente vijon të jetë Tirana, ndjekur nga Durrësi dhe Lezha.

Raporti thotë se në muajin Tetor 2017 numërohen 184 aksidente rrugore nga 193 aksidente të ndodhur në Tetor 2016. Në krahasim me Tetor 2016, numri i aksidenteve është ulur me 4,7 %.Numri i të aksidentuarve është 223 persona, nga 257 që ishte një vit më parë, për të njëjtën periudhë.

Në dhjetëmujorin 2017, numri i të aksidentuarve është ulur 6,3 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Fieri renditet i gjashti ne listen e aksidenteve te ndodhura kete vite me 101 aksidente por renditet  pas Tiranes per viktimat nga aksidentet me gati 25 viktima .


Monitor

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.