Reagimi i Ministres së Drejtësisë pas vrasjes së Arielës

Reagimi i Ministres së Drejtësisë pas vrasjes së Arielës

153
SHPËRNDAJE

Pas vrasjes së Arielës, vjen reagimi i Ministres së Drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka reaguar e revoltuar pas vrasjes së studentes së Juridikut, Ariela Muratit nga shoku i saj. Ministrja ka bërë thirrje se të gjithë bashkë duhet t’i mbrojmë dhe përkrahim gratë e dhunuara.

“Tragjike! – shkruan ministrja Gjonaj në Twitter.- Jeta e një vajze u pre në mes nga dora gjakatare e një burri! Ariela Murati, studentja e Fakultetit të Drejtësisë, një tjetër viktimë e dhunës në shoqërinë shqiptare. Të gjithë bashkë, të mbrojmë dhe përkrahim çdo grua në situatë dhune.”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.