Rastet e helmimeve ne Fier i shtohen edhe nga gjallesat e detit

Rastet e helmimeve ne Fier i shtohen edhe nga gjallesat e detit

930
SHPËRNDAJE

Se fundmi rastet e helmimeve ne Fier i shtohen edhe nga gjallesat e detit. Vetem gjatw kwsaj fundajve nw bregdetin e semanit jane shenuar tre raste te pickimit nga peshqit, me i rrezikshmi prej te cileve aktuliasht paraqitet ai i njohur si “peshku harabel”. Dhimje te forta te cilat shkojne deri ne 24 ore dhe nje paralize e pjeseshme jane ato cka shkakton ne trupin e njeriut pickimi nga ky lloj peshku, i cili qarkullon ne urjrat tona. Sipas mjekut toksikolog ne spitalin rajonal te fierit Lulzim Banushaj, kujdesi duhet te jete maksimal Sipas banushajt, gjate kesaj periudhe nuk kane munguar edhe rastet e pickimt nga merimanga, pickime te cilat jane me rrezikshmeri te larte

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.