Rama ne Elbasan: Edhe ne Fier do ti bindim qe impianti nuk...

Rama ne Elbasan: Edhe ne Fier do ti bindim qe impianti nuk ka ndotje

139
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka inaguruar sot ne Elbasan impiantit e menaxhimit dhe perpunimit te mbetjeve urbane. Nga Elbasani ku ka shpjeguar mbi rendesine e ketij gjigandi te perpunimit te mbetjeve, kryeministri ka bere te ditur perfitimet e ketij impianti si dhe teknologjine e fjales se fundit duke kuptuar se kjo teknologji nuk sjell ndotje. 

Ne kete kontekst kryeministri Edi Rama ka permendur edhe Fierin ku ndertimi i impiantit te mbetjeve urbane qe eshte nje projekt prej 28 mln euro do te sjelle permirsim te situates se menaxhimit te mbetjeve ne kete qark.Edhe ne Fier ka thene kryeministri Rama do ti bindim banoret qe impianti nuk ka ndotje.LSI NE FIER KA THENE RAMA MOS TE PENGOJE KETE PROJEKT Prej disa muajsh projekti ne fjale per ndertimin e impiantit te plehrave eshte penguar nga protesta e banoreve ne Plyke,Mbyet, Mbrostar dhe Verri

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.