Radio Kombëtare e Izraelit “Reshet B”, emisionin për promovimin e Shqipërisë

Radio Kombëtare e Izraelit “Reshet B”, emisionin për promovimin e Shqipërisë

76
SHPËRNDAJE

Ambasada e Shqipërisë në Izrael dhe Radioja Kombëtare e Izraelit “Reshet B” organizuan një emision radiofonik live, prej 3 orësh, për promovimin e Shqipërisë, në kuadër të 25 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve.

Në studion e radios ishin të pranishëm Ambasadori i Shqipërisë në Izrael, Bardhyl Canaj, Presidentja e Shoqatës së Miqësisë Shqipëri-Izrael, Felicita Jakoel, Konsulli i Nderit i Shqipërisë në Izrael, Avraham Rinot dhe pronari i kompanisë “Maya”, Moshe Siri, i cili zhvillon aktivitet biznesi në Shqipëri. Ndërsa në bisedë telefonike dhanë opinionet e tyre historiani Avi Shender, biznesmeni izraelit që banon në qytetin e Vlorës, Assaf Binder, Chef i Gastronomisë izraelite, Kobi Mizrahi dhe i mbijetuari i Holokaustit në Shqipëri, Rami Ushka.

Moderatori i emisionit, gazetari i mirënjohur, Naval Robinson dhe promovuesi për turizmin në Shqipëri, Elchanan Litmanoviç, nëpërmjet pyetjeve dhe komenteve të tyre përshkruan zhvillimet dinamike, që po pëson Shqipëria vitet e fundit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.