Qeveria terhiqet nga vendimi per ndertimin e impiantit te plehrave ne Fier

Qeveria terhiqet nga vendimi per ndertimin e impiantit te plehrave ne Fier

259
SHPËRNDAJE

Menjeher pas vizites se kryeministrit Edi Rama ne Fier ne statusin etij ne facebook kreu i bashkise Armando Subashi ka bere te ditur situaten dhe reagimet e banoreve te Verrise kunder vendimin e ndertimit te impiantit te plehrave .Duke i komunikuar kete situate qe ka zgjatur prej disa muajsh ne Plyk, Mbrostar, dhe Verri kryeministri ka urdheruar terheqjen e ketij vendimi dhe ndaljen e ndertimit te impiantit te plehrave ne Fier

Postimi i plote i Kryetarit te Bashkise Fier Armando Subashi

Sot mora garancinë e plotë nga kryeministri Edi Rama, që pa pëlqimin e banorëve të zonës (Verri, Kallm i Madh, Kallm i Vogël), as që bëhet fjalë të fillojë ndërtimin i impiantit të mbetjeve urbane, pavarësisht procedurave që janë ndjekur nga Ministritë deri tani.  

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.