Punëtorët e Bypassit Fier dhe Vlore ,proteste per pagat, para Kuvendit

Punëtorët e Bypassit Fier dhe Vlore ,proteste per pagat, para Kuvendit

41
SHPËRNDAJE

Një protestë është zhvilluar sot para Kuvendit të Shqipërisë, e cila ka nisur sapo është hapur seanca parlamentare.

Kanë qënë qindra punëtorë, që kanë ndërtuar bypass-in e Fierit dhe Vlorës dhe nuk janë paguar prej mëse një viti e gjysëm, që me thirrje dhe pankarta kanë kërkuar pagat e 16 muajve të shkuar.

Ministria e Transporteve nuk na dëgjon për këtë shqetësim kane thene ptotestuesit dhe se herën tjetër ne do të protestojmë para kryeministrisë nëse vazhdohet të mos kemi përgjigje.”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.