Protestes se punonjesve te naftes ne Fier i bashkohen Ballshi,Vlora,Kucova,Prrenjasi.

Protestes se punonjesve te naftes ne Fier i bashkohen Ballshi,Vlora,Kucova,Prrenjasi.

417
SHPËRNDAJE

Rreth 200 punonjes te naftes kane protestuar sot  ne dyert e uzines se Rafinerise se naftes ne Fier . Kesaj proteste i jane bashkuar edhe punonjes te Ballshit , Kucoves,Vlores  dhe Perrenjasit, te cilet kane mbi dy muaj pa u paguar dhe gati dy vjet qe nuk sigurohen. Punonjesit kane kerkuar nderhyrjen e shtetit ndersa do vijojne protestat deri ne gjetjen e te drejtes se tyre

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.