Protesta e opozitës,shqeteson BE, Fleckenstein vjen në Tiranë

Protesta e opozitës,shqeteson BE, Fleckenstein vjen në Tiranë

65
SHPËRNDAJE

Protesta e opozitës që ka nisur dje dhe është duke vazhduar ka mbërritur në Bruksel. Siç raportojnë mediat, raportuesi Knut Fleckenstein nis hënën në mbrëmje një vizitë treditore në Tiranë.

Takimet e Fleckenstein me politikanët shqiptarë do të kenë në qendër të tyre protestën e opozirës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” para Kryeministrisë, si dhe Reformën në Drejtësi dhe përgatitjet për zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit.
Krahas politikanëve, Fleckenstein do të takojë Avokatin e Popullit, studentë dhe përfaqësues të shoqërisë civile.
Sipas Fleckenstein, takimi i radhës, i shtyrë, i Komitetit ndërparlamentar me Shqipërinë do të jetë në shtator, pasi ai nuk mund të mbahet përpara zgjedhjeve parlamentare.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.