Prefekti i Fierit Xhevit Bushi merr mandatin e deputetit

Prefekti i Fierit Xhevit Bushi merr mandatin e deputetit

382
SHPËRNDAJE

Pas lënies së mandatit nga Ervin Koçi një tjetër deputet ulet në Kuvend. Prefekti i Fierit, Xhevit Bushi  ka thene se do të braktisë detyrën që ka, për të marrë mandatin e deputetit. 
Xhevit Bushaj eshte deputeti i qarkut të Fierit, pasi Ervin Koçi ka lënë mandatin dhe sipas listes se deputeteve i bie që ai te zvendesoj mandatin e dorehequr nga Ervin Koci për sa kohë i ka mbetur kësaj legjislature. 

I pyetur ne nje bisede telefonike me Xhevit Bushi ai ka thene se eshte njoftuar nga KQZ PER TU PARAQITUR DHE PER TE DORZUAR DOKUMENTACIONIN E KERKUAR PER TE ZVENDESUAR Deputetin Ervin Koci 

Pasi kam biseduar me strukturat e PS ka thene Xhevit Bushi kam pranuar te jem deputet ne Kuvend per te perfaqesuar zerin e komunitetit dhe zones time

Xhevit Bushi ka qene kryetar i PS-së së rrethit të Fierit

Ka drejtuar për 6 vjet Partinë Socialiste në Fier , ka qenë i 12 –ti në listën e deputeteve te zgjedhjeve te 2013 .

Per 3 vjet e gjysmë ka ushtruar detyrën e Prefektit.   

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.