Posedonte armë pa leje, arrestohet në flagrancë nga policia.

Posedonte armë pa leje, arrestohet në flagrancë nga policia.

72
SHPËRNDAJE

Fier
Posedonte armë pa leje, arrestohet në flagrancë nga policia.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:


Neritan Murati, 27 vjeç, banues në lagjen “Kryengritja” Fier.
Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në ambientet e punës në pikën e grumbullimit të materialeve plastike në pronësi të tij, nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, i është gjetur një armë zjarri pushk model 56 dhe 24 copë fishekë.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” parashikuar nga Neni 278 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.