Policia kap dhe ndalon 2 shtetas të shpallur në kërkim.

Policia kap dhe ndalon 2 shtetas të shpallur në kërkim.

403
SHPËRNDAJE

Fier

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier dhe në Komisariatin e Policisë Patos, kapën shtetasit e shpallur në kërkim:
1.Gëzim Topalli, 58 vjeç, banues në lagjen “8 Shkurti”, Fier.
Ky shtetas ishte shpallur në kërkim policor për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën” , parashikuar nga Neni 135 i Kodit Penal.

2.Alvaro Goxhaj, 25 vjeç, banues në lagjen “Grizë”, Patos.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë për veprat penale ‘’Mosbindje ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit publik’’ dhe ‘’Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt’’ parashikuar nga Nenet 242 e 291 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.