Policia asgjeson me djegie 361 rrenje Cannabis ne Peshtan

Policia asgjeson me djegie 361 rrenje Cannabis ne Peshtan

1339
SHPËRNDAJE

Në vijim të punës për evidentimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike, nga kontrolli i ushtruar nga Efektivët e Policisë së Komisariatit Fier, në fshatin Peshtan i Madh, në vëndin e quajtur “Pylli i fshatit Peshtan ”, u gjetën të kultivuara dhe u asgjësuan me djegie 361 bimë narkotike të dyshuara Cannabis Sattiva. 

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.

(Neni 284 i Kodit Penal).

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.