Policia arreston 61 vjecarin qe vidhte energjine

Policia arreston 61 vjecarin qe vidhte energjine

726
SHPËRNDAJE

Fier!
*Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Petrit Troka, 61 vjeç, banues në fshatin Pojan, Fier, pasi:

Në banesë u kap duke vjedhur energji elktrike.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së shkallës së Parë Fier për veprën penale”Vjedhje e energjisë elektrike apo impulseve telefonike” parashikuar nga Neni 137 i Kodit Penal.
Nderkohe—-

*Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasin:
-Elidon Alla, 21 vjeç, banues në lagjen “Minatori” Bulqizë.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi shtetasi M.D, 29 vjeç, banues në fshatin Suç, Burrel, jep kallzim se ka qënë duke udhëtuar me shtetasin e mësipërm dhe kur kanë ndaluar për të marë karburant në lagjen “1 Maj” Fier, shtetasi Elidon Alla i ka marë 250 euro të cilat i kishte lën në kroskotin e mjetit dhe është larguar.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vjedhje” parashikuar nga Neni 134 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.