Plazhi SEMAN kaq afer por kaq larg per FIERAKET

Plazhi SEMAN kaq afer por kaq larg per FIERAKET

355
SHPËRNDAJE

Jane vetem 22 km rruge nga Fieri ne Seman dhe ne keto 27 vjet demokraci askush nuk mori iniciativen te investonte per nje rruge kaq afer dhe me kaq rendesi per FIERAKET por edhe per komunitetin e 20 fshatrave te 4 njesive vendore. Ne keto dite te nxehta vere Fieraket detyrohen te shkojne ne VLORE pasi rruga per ne SEMAN eshte nje vetevrasje. Rruga e amortizuar edhte shkaku edhe i ne plazhi pak te fekuentueshem ne SEMAN dhe DARZEZ ku pushuesit numerohen leht

Per me teper ne kete rruge duhet te investohej me heret duke marre parasysh jo vetem per komunikimin por edhe per efekt te reputacionit ne syte te vizitoreve te huaj qe cdo dite vizitojne APOLONINE dhe qe perballen me nje rruge sketerr.

Edhe pas nderhyrjes se bashkise Fier per riparimin dhe arnimin e gropave te medha ne rruge , situata tregon nje nderhyrje dhe shpenzime te kota pa rezultat.Gropat jane riahapur apo jane krijuar ne vende te tjera te rruges edhe ku me pare nuk kishte. 


Sipas drejtuesve te automjeteve shkak i kesaj situate jane mjetet e tonazhit te rende qe punojne per kompanine TAP qe po shkaterrojne kete rruge. Mbi te gjitha diskutimet mbi rrugen ne fjale mungon nje investim total i saj.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.