Plagos me thike nje shtetas arrestohet 23 vjecari nga Fieri

Plagos me thike nje shtetas arrestohet 23 vjecari nga Fieri

248
SHPËRNDAJE

Fier!
Godet disa herë me thikë një shtetas, policia e Fierit zbardh ngjarjen dhe arreston në flagrancë autorin e dyshuar.


Më datën 16.02.2017 njoftohemi se në lagjen “Mbrostar Ferko”, është goditur disa herë me thikë në trup shtetasi E.B, 35 vjeç, banues në lagjen “Liri” Fier.
Menjëherë pas marjes së informacionit u organizuan shërbimet e policisë Fier dhe falë veprimeve të shpejta hetimore dhe policore, u bë i mundur identifikimi, kapja dhe arrestimi në flagrancë i autorit të dyshuar, shtetasit:
-Arsen Ferko, 23 vjeç, banues në lagjen “Mbrostar Ferko” Fier.
U sekuestrua në cilësinë e provës materiale thika me të cilën autori goditi shtetasin me iniciale E.B.
Shtetasi i dëmtuar ndodhet në Spitalin Fier nën kujdesin e personelit mjekësor.
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” parashikuar nga Nenet 76, 22 e 279 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.