Perplasje në Verri me Policinë dhe banoret ,kane kryer edhe arrestime ne...

Perplasje në Verri me Policinë dhe banoret ,kane kryer edhe arrestime ne polici

281
SHPËRNDAJE

Përplasja e ashpër e banorëve të Verrisë së Fierit me Policinë ka vijuar edhe në mesditë. Një rrëfim i fortë vjen nga një banor, ia cili ia ka dërguar atë Koço Kokëdhimës, ish-deputetit socialist.

Kokëdhima shprehet: “Ky kryeministër burracak që dhunon banorët e pambrojtur…Në këto çaste po më shkruan banori L.J. nga Verria. “Përshëndetje, dua t’ju bëj me dije se na morën zvarrë. Janë 5 policë për çdo banor dhe kanë arrestuar mbi gjysmën e fshatit. I plotfuqishmi i zonës, Landi, nxorri armën për të më vrarë vetëm se po filmoja. Më morën telefonin. Unë munda të arratisem. Na “VRANE SAKATUAN!”

Nderkohe

Neritan Delibashi ka thene ne spitalin Fier se babai i tij eshte goditur nga policia gjate protestes dhe ka rene perdhe. Ne spitalin e Fierit ai ka marre ndihmen e pare dhe trajtim mjekesor ndersa eshtw shoqeruar me pas ne komisaritin e policise Fier

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.