Perplaset nga nje automjet dhe gjen vdekjen 65 vjecari nga Fieri

Perplaset nga nje automjet dhe gjen vdekjen 65 vjecari nga Fieri

1109
SHPËRNDAJE

Fier!Informacion paraprak.

Më datën 24.08.2016, ora 07:25, në aksin rrugor Fier–Patos, në vendin e quajtur “Transport”, shtetasi Kristaq Skopi, 42 vjeç, banues në Gjirokastër, duke drejtuar mjetin tip Nisan me targa greke YMZ 4343, ka goditur këmbesorin, shtetasin me iniciale R.Gj., 65 vjeç, banues në Fier, i cili gjeti vdekjen rrugës për në Spitalin Rajonal Fier.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Fier.

Në vendgjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.