Perplasen dy automjete,plagosen 3 shtetas

Perplasen dy automjete,plagosen 3 shtetas

262
SHPËRNDAJE

Nje aksident automobilistik ka ndodhur sot ne aksin nacional Ure Vajgurore – Berat,ne vendin e quajtur Orizaj. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 15:00 te dites se sotme. Dy automjete,tip Benz jane perlasur me njeri-tjetrin dhe si pasoje e aksidentit jane plagosur 3 shtetas,dy drejtuesit e mjeteve Y.A 30-vjeç, banues në Berat, C.Q, banues në Tiranë dhe pasagjeri qe udhetonte me kete te fundit,64-vjecari nga Poliçani me inicialet D.H. Te plagosurit jane derguar drejt spitalit te Beratit ku mjeket konfirmojne se pasi kane marre mjekimin e pare ndodhen jashte rrezikit per jeten. Menjehere ne vendngjarje kane shkuar forca te shumta te policise rrugore,te cilet po punojne per zbardhjen e shkaqeve te aksidentit qe dyshohet se ka ndodhur si pasoje e shpejtesise se madhe me te cilen udhetonin te dyja mjetet dhe mosrespektimit te rregullave te qarkullimit rrugor. Kjo pasi njeri nga mjetet ka dashut te kthehet djathtas pa ndezur sinjal dhe kjo ka bere qe te goditej nga mjeti tjeter tip Benz qe ndodhej pas tij.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.