Perplas makinen me dyqanin,arrestohet i riu nga Ballshi

Perplas makinen me dyqanin,arrestohet i riu nga Ballshi

1522
SHPËRNDAJE

Mallakastër! 

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, arrestuan në flagrancë shtetasin:

 

-Viktor Zotaj, 30 vjeç, banues në lagjen “28 Nëntori” Ballsh

 

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në qytetin e Ballshit, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin autoveturë tip “Seat Ibiza” me targë AA 734 OP, është përplasur me dyqanin ushqimor në pronësi të shtetasit N.H, 56 vjeç, banues në Ballsh.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Shkatërrimi i pronës nga pakujdesia” parashikuar nga Nenet 291 e 161 të Kodit Penal.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.