Përmbyset makina,humb jetën vajza nga Lushnja

Përmbyset makina,humb jetën vajza nga Lushnja

140
SHPËRNDAJE

Një vajzë 23 vjeçe nga Lushnja ka humbur jetën dje si pasojë e përmbysjes së makinës me të cilën po udhëtonte në aksin Kavajë – Lushnje.Policia arrestoi shoferin 25-vjeçar si shkaktar të aksidentit.
Policia njoftoi: se më datë1 mars 2017 u arrestua shtetasi Alvi Rr., 25 vjeç, banues në Elbasan, në rrugën automobilistike Kavajë – Lushnje, pranë rrethrrotullimit tek “Bishti i Zhurit”, duke drejtuar automjetin tip “Mercedez Benz”, ka humbur kontrollin e mjetit, duke dalë jashtë rruge dhe si rrjedhojë ka sjellë batimin e automjetit.
Për pasojë ka gejtur vdekjen në vend shtetasia J.T, 23 vjeçe, banuese në Lushnje, pasagjere në këtë mjet.
Nga aksidenti është dëmtuar lehtë drejtuesi i mjetit dhe pasagjerja tjetër, B.T, 20 vjeçe, banuese në Lushnje, të cilët pasi morën mjekim në spitalin e Lushnjes, ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.