Perfshihet nga flaket pylli i Kreshpanit

Perfshihet nga flaket pylli i Kreshpanit

330
SHPËRNDAJE

Perfshihet perseri nga flaket e nje zjarri  ,pylli i Kreshpanit .Edhe pse zjarri eshte  shuar ne oret e vona te mbremjes se djeshme ai eshte rindezur ne nje vater tjeter ne vendin e quajtur Kodra e Cakranit . Per shuarjen e zjarrit kane shkuar punonjesit e   repartti zjarfikes Fier por tereni eshte mjaft  i veshtire per te nderhyre mjetet zjarrefikese.Ne keto kushte po punohet per shuarjen e zjarrit me mjete rrethanore ka thene komandanti repartit zjarrefikes Izet Hyka nga vendi i ngjarjes.Mbremjen e djeshme ne Kreshpan u dogjen rreth 6 ha pylle pisha dhe shkurre .Edhe sot  zjarri vazhdon te djege siperfaqe te tjera me pisha dhe shkurre ne kete zone

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.