PD FIER:Demshperblimet per permbytjet nje turp!Skema e ndihmes ekonomike abuzive!

PD FIER:Demshperblimet per permbytjet nje turp!Skema e ndihmes ekonomike abuzive!

139
SHPËRNDAJE

Sot eshte zhvilluar mbledhja e radhes se keshillit te bashkise Fier.Skema e re e ndihmes ekonomike dhe lista e demshperblimeve per banoret e permbytur ne dhjetor 2017 dhe shkurt 2018 kane krijuan debate dhe diskutime mes grupeve te keshilltareve te djathte dhe te majte.

Kreu i grupit te keshilltareve te PD-se Emiljano Mone, si dhe antarja e K.B Alketa Lugaj qe kane marre disa here fjalen kane kundershtuar skemen e re te ndihmes ekonomike duke e cilesuar si abuzive, pasi jane lene jashte saj shume qytetare, te cilet jetojne ne kushte ekstreme.

Hallet e qytetareve kjo skeme eshte duke i matur me pike ka thene kreu i grupit te keshilltareve te PD Emiljano Mone.Ai ka thene gjithashtu qe e vleredon faktin se edhe PS e pranon qe ka gabime dhe mosfunksionim te kesaj skeme .

Gjithashtu Keshilltaret e djathte ne keshillin e bashkise Fier e kane etiketuar demshperblimet e familjeve te permbytura ,si nje turp

Ne fjalen e kreut te grupit te keshilltareve te djsthte dhe ne deklaraten e PD ,lista deshmon qarte shperdorim te fondeve publike duke shkelur interesin qytetar. Ne kete liste jane demshpermblyer militantet e partise dhe familjaret e tyre, duke lene jashte saj emra te tjere, qe jetonin ne ndertese me çati te perbashket me po keta militante, por qe per çudi uji nuk ka hyre ne shtepite e tyre.

Por, turpi i listes vazhdon me tej me demshperblimin e dy bashkeshorteve njekohesisht, a thua se nuk kemi te bejme me nje familje, burri dhe gruaja demshperblehen me te njejten vlere ne leke.Kjo eshte bashkia e rilindjes, qe punon vetem per interesat e saj dhe jo per qytetaret

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.