Pastrojne kanalet per votat ,Bashkia FIER denoncon ne prokurori kryetarin e LSI.

Pastrojne kanalet per votat ,Bashkia FIER denoncon ne prokurori kryetarin e LSI.

835
SHPËRNDAJE

Nis perplasja e pare elektorale ne Fier mes PS dhe LSI . Ngjarja ka ndodhur ne Ferme Clirim ku per te perfituar mbeshtetje ne zgjedhjet e 25 Qershorit nje eksavator ka kryer germim te dherave per pastrimin ne nje kanal vadites duke shkaktuar demtim te struktures.Evidentimi i demit te shkaktuar dhe nderhyrja e paligjshme ne pastrimin e kanalit vadites eshte denoncuar ne prokurori nga bashkia Fier . Ne denoncimin e bere publik nga bashkia Fier evidentohet jo vetem problemi ne fjale por edhe emrat e autoreve te kryerjes se ketij demtimi qe perben veprim te paligjshem ne kohe fushate .Sipas denoncimit te bashkise Fier me emra te cilet kane kryer kete veprim jane te njohur ne kete zone dhe kane mbeshtetje politike nga LSI. Sipas denoncimit nga bashkia fier dhe sipas banoreve te Fermes emri qe ka urdheruar kete veprim te paligjshem eshte kryetari i LSI ne Ferme Clirim

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.