Pas 3 vjetesh rikthehen premtimet per spitalin e ri dhe zhvendosjen e...

Pas 3 vjetesh rikthehen premtimet per spitalin e ri dhe zhvendosjen e fushes se plerave Fier

1745
SHPËRNDAJE

Kreu i bashkise Fier Armando Subashi riperserit pas afro 3 vjet  premtimet per ndertimin e nje spitali te ri ne Fier  dhe zhvendosjen e fushes se mbetjeve urbane. Lajmi eshte dhene sot ndersa eshte prezantuar ne nje degjese publike miratimi i planit te pergjithshem rregullues te Bashkise Fier. Projekti i ndertimit te spitalit te ri ka thene kreu i bashkise Fier do te realizohet me shume gjasa ne fillim te vitit 2017 ne afersi te pyllit te Levanit ne Fier per te cilen ka dhe nje projekt tashme ndersa investimi eshte nje sipermarrje private italiane 

Ne te njejten kohe kreu i bashkise ka bere edhe premtimin tjeter qe nis edhe ky procedurat ne shtator per perpunimin e mbetjeve urbane dhe zhvendosjen e fushes se mbetjeve urbane egzistuese prej andej. 

Te dy lajmet jane nje ogur i mire per komunitetin Fierak por lind pyetja nese jane thjesht ne kuader te premtimege si 3 vjet me pare?!

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.