“Pamje te denja per nje qytet modern” Fieri

“Pamje te denja per nje qytet modern” Fieri

454
SHPËRNDAJE

Kjo eshte rruga prane nje institucioni arsimor ku per ironi te fatit koshi i plerave eshte ne hyrje te shkolles. Te gjithe nxenesit qw hyjne ne shkolle marrin eren e plerave para se te hyjne ne klasa . “Doze e duhur parfumi para nisjes mesimit”.Nuk mbaron ketu rruga dhe kjo pamje eshte perball me tregun e fruta-perimeve si dhe te mishit dhe bulmetit . Pislleku eshte sheshit e megjithate te gjithe heshtin . Kalojme , nuhasim, blejme konsumojme dhe ja dhe koshi plerave aty jane te gjitha , pse duhet te ndryshojne fundja kur ska ze.!? Pervec estetikes higjena eshte pertok .”Pamje te denja per nje qytet modern ne Fierin e Rilindjes

Gjimnazi i ri

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.