Nuk ka kaluar ende situata kritike ne Darzeze pasi

Nuk ka kaluar ende situata kritike ne Darzeze pasi

132
SHPËRNDAJE

Ende nuk ka kaluar situata emergjente ne Darzeze nga permbytjet. Rreth 100 forca te ushtrise dhe ndermarjeve te bashkise , bordit te kullmit etj jane ne terren dhe punojne per ngritjen e argjinatures provizore perreth fshatit Darzeze. Sipas kryeadministratorit te pergjithshem te bashkise Fier Florian Mucaj per 4 dite me rradhe dite- nate po punohet per te perballuara kete situate te veshtire. Darzeza ,ku ndodhet grykederdhja e lumit Vjose dhe pompat e hidrovorit ,megjithese punojne me kapacitet te plote ,perseri jane ne pike kritike ,pasi ka prurje te shumta qe vijne dhe kullojne nga zonat e permbytura . Per te shmangur carjen e argjinatures dhe nje katastrof permbytje te fshatit Darzeze eshte rrethuar fshati me nje argjinature mbrojtese ne nje perimeter prej 800 m dhe ne nje lartesi prej 1,5 m. Nje pune kolosale qe po bejne keto dite mjetet e ushtrise

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.