Nje vit pa marre pagen!Naftetaret e Ballshit kercenojne per pavaresi si Katalonja

Nje vit pa marre pagen!Naftetaret e Ballshit kercenojne per pavaresi si Katalonja

213
SHPËRNDAJE

Naftëtarët e kompanisë ARMO kanë rreth një vit që nuk marrin pagesat e tyre. Që prej privatizimit të kompanisë, ku shteti është aksioner me 15% ata shprehen se po vuajnë për bukën e gojës.
Ata punojnë në kushte të vështira pune, pa ujë të pijshëm, siguri teknike, e të pasiguruar.Pagat e prapambetura nuk janë marrë ende, e për më tepër as ato mujore.
Naftëtarët e ARMO janë shprehur kështu ne snje status ne profilin e tyre ne facebook

Ne naftetaret e kompanise ARMO jemi shkelur me kembe. Nisur nga referendumi ne Katalonja, na shkoi dhe ne ndermend te bejme referendum te tille qe te shkeputemi nga ky m**t shtet.
Nje shtet qe na vjedh dhe nuk na mbron dot. Naftetaret Kompania Armo, kur shteti nuk na ndihmon, kur shteti na shkel, kur shteti na poshteron.Burimet tona natyrore po na i vjedhin te tjeret duke na lene pa buke ne banoret e ketyre qyteteve.

Cfare na mbetet te bejme? A nuk duhet te kerkojme referendum si Katalonja ne Spanje?Te behemi shtet me vehte, duke perfshire Vlore-Fier-Mallakaster

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.