Një tjetër objekt në Fier do të shëmbet me shpërthim të kontrolluar.

Një tjetër objekt në Fier do të shëmbet me shpërthim të kontrolluar.

645
SHPËRNDAJE

Një tjetër ndërtesë në Fier do të shëmbet me shpërthim të kontrolluar. IKMT ka njoftuar se të shtunën (17 shkurt) në orën 12:00 do të shembet me shpërthim të kontrolluar një objekt 4-katësh pranë vendit të quajtur “Ura me Shkallë”.

IKMT u bën thirrje banorëve të zonës, që ndodhen në rrezen 400 m nga vendi i shpërthimit, që të hapin dritaret e dyert për të shmangur valën goditëse.kërkohet gjithashtu nga banorët që të ulin në dysheme televizorë e kompjuter dhe të largohen nga banesat e tyre 60 minuta përpara.

Aksioni i IKMT-së në Fier vijon prej javësh tashmë, dhe bëhet në kuadër të planit për rehabilitimin e lumit Gjanica dhe qendrës së qytetit

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.