Nje person me arme hap zjarr ne nje lokal ,3 te plagosur.

Nje person me arme hap zjarr ne nje lokal ,3 te plagosur.

1822
SHPËRNDAJE

Vlorë
Informacion paraprak…

Nje ngharje rende ka trondityr kete mbremje qytwtin bregdetar te Vlores

Rreth orës 22:05, një person ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të një lokali, për motive të dobëta.
Ngjarja ka ndodhur në zonën e ambulancës pranë një lokali, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 3 shtetas (dy prej tyre në këmbë, tjetri në njërin krah) :
1- M.Sh., 20 vjeç, banues në Vlorë.

2- Zhuver Sheka., 24 vjeç, banues në Vlorë.

3- F.K., 18 vjeç, banues në Vlorë.


Të dëmtuarit ndodhen në Spitalin Rajonal Vlorë, jashtë rrezikut për jetën.
Policia ka identifikuar autorin e dyshuar dhe po punon për kapjen e tij.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.