Nje ndotje e dyfishte ne lumin Gjanica(video)

Nje ndotje e dyfishte ne lumin Gjanica(video)

251
SHPËRNDAJE

Pervec ndotjes nga mbetjet e naftes si dhe derdhja e ujrave te zeza nje tjeter ndotje i shtohet ketij lumi.Pas pastrimit te mbi 4 km te gjatesise se ketij lumi disa muaj me pare shtrati i ketij lumi ka nisur te rimvushet nga hedhja e mbetjeve urbane. Pamjet tregojne situaten nderkohe perseri nga strukturat shtwterore dhe vendore ka vetem heshtje. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.