Një jaht i rrallë viziton Sarandën

Një jaht i rrallë viziton Sarandën

215
SHPËRNDAJE

Një jaht i pa zakontë ka vizituar këto ditë ujrat shqiptare dhe pikërisht ato të Jonit.

Bëhet fjalë për arritjen e fundit të teknologjisë ultra moderne të jahteve. Ai është ankoruar për disa orë në brigjet e Sarandës dhe pasagjerët  e tij të rrallë, kanë bërë një vizitë në Butrint.

Jahti vinte nga Greqia dhe me të udhëtonte  djali i mbretit të Arabisë  Saudite  Al Saud.

“Nuk dihet sa të tjerë kanë qenë në bordin e kësaj anije super luksoze, por ajo ka ndaluar në ujrat e Sarandës” thotë për ATSH-në Drejtori i Agjencisë së Bregdetit, Auron Tare.

Dy prej  pasagjerëve  të  anijes kanë vizituar Butrintin dhe i ka shoqëruar vetë Tare për në amfiteatrin e lashtë.

Kjo është dhe vet enigma që pikërisht shoqëruesi i tyre nuk ka mësuar shumë gjëra për vizitorët e rrallë,  jahtin super luksoz  dhe qëllimin e udhëtimit përfundimtarë. Pasi kanë mbaruar vizitën në Butrint, vizitorët e janë larguar në drejtim të Greqisë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.