Një i dënuar  ka vdekur në burgun e Fierit, ngjarja po fshihet...

Një i dënuar  ka vdekur në burgun e Fierit, ngjarja po fshihet sepse …

1331
SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka bërë një denoncim të fortë ditën e sotme, ku sipas tij, një i burgosur ka vdekur në burgun e Fierit.

Përmes një statusi në profilin e tij në rrjetin social ‘Facebook’, duke postuar mesazhin e qytetarit dixhital, Berisha pohon se shkak i vdekjes është bërë moslejimi i ilaçeve për të nga drejtori i burgut.

Berisha ka bërë të ditur se kjo ngjarje po mbahet e fshehtë nga autoritet.

Ja çfarë shkruan në Facebook, ish-kryeministri 

Sali Berisha:

Narko-qeveria fsheh vdekjen e te burgosurit!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb 

I nderuar z Berisha

Ju vemë ne djeni se dje ne burgun e fierit ka vdekur nje i burgosur dhe auteritetet po e mbajn te fshehte. Ka vdekur pasi prej shum kohesh drejtori i burgut si lejonte qe familjaret ti fusnin ilacet, dhe arsyeja esht mos pagimi haracit. Familjaret ne kushte te veshtira ekonomike me zi i blenin ilacet dhe skishin mundesi te paguanin haracin te drejtori. Ku jan medjat ku jan gazetaret? I ka kapur i gjati ju ka ven kembet ne nje kepuc. Ju lutem bejeni problem kemi besim te ju. Ju lutem anonim”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.